Достапни линкови

Белград: Партиите на Тадиќ и Шешењ освоија најмногу гласови на изборите


Демократската партија на српскиот претседател Борис Тадиќ и на Српската радикална партија на Воислав Шешељ освоија најголем број гласови на вчерашните локални избори во Србија, покажуваат првичните резултати. По нив, се наоѓаат кандидатите од партиите на владејачката коалиција. Вториот круг на локалните избори ќе се одржи за две недели.
XS
SM
MD
LG