Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинаа во експлозија на бомба


Во експлозија на автомобил бомба синоќа во Багдад загинале двајца американски војници, а 8 други се ранети , соопшти американската војска во Ирак. Во соопштението се наведува дека американските војници тргнале во правец на претходната експлозија при што биле нападнат. Во овој напад уништени се три возила на американската војска.
XS
SM
MD
LG