Достапни линкови

Скопје: Парламентарците не изгласаа недоверба на владата


Македонското парламентарци не и дадоа подршка на иницијативата на грпа пратеници за недоверба на Владата. На вчерашна парламентарна седница која заврши во доцните вечерни часови 22 пратеници гласа за недоверба на актуелната влада додека 67 беа против. Во своето обраќање премиерот Хари Костов посочи дека владата ќе продолжи со имплементацијата на Рамковниот Договор и нејзиниот зацртан пат кон Евро атланстките интеграции.
XS
SM
MD
LG