Достапни линкови

Киев: Митинг на украинската опозиција


Украинската опозиција за денеска во Киев најави митинг како дел од кампањата за претседателските избори, предвидени за крајот на идниот месец. На митингот треба да учествува и опозициониот кандидат Виктор Јушченко кој неодамна ненадејно заболел. Според опозицијата, Јушченко бил затруен со цел да не учествува на изборите. Негов најголем против кандитат е премиерот Виктор Јанукович, кој ја има поддршката на претседателот на заминување Леонид Кучма.
XS
SM
MD
LG