Достапни линкови

Киркук: Над 20 загинати во самоубиствен напад


Над дваесет луѓе загинале, а уште дваесет други биле повредени во денешниот самоубиствен напад со абтомобил бомба пред седиштето на ирачката национална гарда во Киркук. Агенциите јавуваат дека експлозијата се случила во моментот кога повеќе луѓе чекале за да се пријават во служба на гардата.
XS
SM
MD
LG