Достапни линкови

Вашингтон: Буш изрази загриженост поради одлуките на Русија за политички промени


Американскиот претседател Џорџ Буш вчера во Вашингтон изрази загриженост поради одлуките на Москва за политички промени како зацврстување на борбата против тероризмот. Тие одлуки, според Буш, би можело да ја поткопа демократијата во Русија. Владите мора да се придржуваат кон принципите на демократијата во борбата против нејзините непријатели, изјави Буш.
XS
SM
MD
LG