Достапни линкови

Њујорк: Не се планира одложување на изборите во Ирак и покрај зголеменото насилство


Американскиот амбасадор во Обединетите Нации Џон Денфорт изјави дека и покрај зголемувањето на насилството во Ирак, не се планира одложување на изборите во таа земја, предвидени за јануари идната година. Денфорт оцени дека секое одложување ќе значи и победа на оние што ги вршат нападите.
XS
SM
MD
LG