Достапни линкови

Беслан: Отворени училиштата по заложничката драма


Во Беслан денеска беа отворени училиштата, за прв пат откако во почетокт на месецов, во трагичната заложничка драма во овој град во руската република Северна Осетија, загинаа над триста деца и возрасни. Инаку, од денеска Русија ја зацвсти контролата на границата со Азербејџан со цел, како што е соопштено во Москва, да биде спречено натамошно влошување на ситуацијата во Северен Кавказ, до што би можело да дојде по трагедијата во Беслан.
XS
SM
MD
LG