Достапни линкови

Флорида: Иван се ближи кон Флорида


Ураганот Иван, според метеоролозите, се движи кон американската држава Флорида, откако ја погоди Куба и однесе 70 човечки животи. Ветерот со бризина од 230 километри на час причинил и големи материјални штети во делови од Куба.
XS
SM
MD
LG