Достапни линкови

Вашингтон: Според Пауел, во Ирак веројатно нема да биде пронајдено оружје за масовно уништување


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека во Ирак веројатно никогаш нема да биде пронајдено оружје за масовно уништување. Ваквата експлицитна изјава на Пауел пред еден комитет на американскиот Конгрес, потврдува дека главниот аргумент на претседателот Буш за инвазијата врз Ирак, бил погрешен.
XS
SM
MD
LG