Достапни линкови

Газа: Двајца израелски војници повредени во бомбашки напад


Израелската армија соопшти дека палестински самоубиец активирал бомба во близина на Калкилија во Појасот газа, при што двајца израелски војници биле повредени. Одговорноста за нападот ја превзеле бригадите Ал Акса како прв одговор на вчерашниот израелски напад во Џенин, кога беа убиени тројца членови на тоа движење.
XS
SM
MD
LG