Достапни линкови

Куба: Евакуирани два милиони луѓе во очекување на ураганот Иван


Во очекување на ураганот, наречен Иван, кој дува со сила од двесте и четириесет километри на час, кубанските валсти евакуираа околу два милиона луѓе од нивните домови. Овој ураган досега уби над четириесет луѓе во Гренада, Венецуела, Доминиканската Република, Тобаго и Јамајка.
XS
SM
MD
LG