Достапни линкови

Пекинг: 28 лица ранети во напад на градинка


Дваесет и осум деца од источна Кина се примени во болница поради повредите со кои се здобиле, откако вчера еден маж со нож и рачно изработена бомба извршил напад врз детска градинка. За време на нападот извршен од 41-годишен маж, во градинката имало 40 деца. Ниту едно од децата не било потешко повредено.
XS
SM
MD
LG