Достапни линкови

Атина: Македонската репрезентација по информатика на Олимпијада


Македонската репрезентација по информатика од денеска до 18 септември ќе учествува на Олимпијадата по информатика во Атина. Репрезентацијата ја предводат професор Ѓорѓи Јованчевски и асистент Методија Јанчевски.
XS
SM
MD
LG