Достапни линкови

Њујорк: Сопственикот на Светскиот трговски центар ќе преземе судски процес против Саудиска Арабија


Кантор Фицџералд агенција која беше сопственик на Светскиот Трговски Центар во Њујорк соопшти дека ќе преземе законски процес протв Саудиска Арабија за штетите претрпени на 11 септември 2001 години кога во нападите беа урнати кулите близначки. Оваа фирма го обвинува Ријад за индиректно финансирање на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG