Достапни линкови

Јамајка: Подготовки за ураганот Иван


Ураганот Иван предизвикао громни бранови на крајбрежието на Јамајка. На околу половина милион луѓе им е наредено да го напуштат крајбрежните региони на овие карибски острови, но тоа го сториле само малкумина поради страв од кражби. Метеоролозите сметаат дека централниот дел на Ураганот Иван нема директно да ја погоди Јамајка. Ураганот кој дува со сила од 240 километри на час по Јамајка ќе продолжи во правец на Кајманските острови, Куба и Флорида.
XS
SM
MD
LG