Достапни линкови

Газа: Израелските трупи се повлекоа од бегалскиот камп Џабалија


Израелските трупи се повлекоа од бегалскиот камп Џабалија и градот Беит Ханун, јавија агенциите повикувајќи се на сведоци. Според израелски извори, израелските трупи остануваат во северниот дел од Газа. За три дневната акција како превенција од ракетни напади врз израелските градови, неколку Палестинци загинаа во Џабалија.
XS
SM
MD
LG