Достапни линкови

Џакарта: Индонезиските власти ја интензивираат потрагата за нападот на австралиската амбасада


Инонезиските власти ја интензивираа потрагата по двајцата малезијци, осомничени за изработка на бомбите употребени при нападот врз Австралиската амбасада во Џакарта за кој е осомничена Џама Исламија терористичка група поврзана со Ал Каеда. Во Џакарта пак околу илјада членови на радикалната исламска група Хизбут Тшахрир одржаа протести против тероризмот, носејки пароли дека Исламот го отфрла теророт.
XS
SM
MD
LG