Достапни линкови

Вашингтон: Се анализира најновата снимка на заменикот на Осама Бин Ладен


Разузнавачките служби во Соединетите Држави ја анализираат новата видео снимка на египетскиот свештеник Ајман ал Завахри, човек за кој се верува дека му е заменик на Осама бин Ладен. Оваа снимка што вчера беше емитувана на арпската телевизија Ал Џезира е трета што Ал Каида ја објавува пред годишнината од терористичките напади врз Америка на единаесетти септември две илјади и првата. На видео снимката ал Зархави наведува дека американските сили во Ирак и во Авганистан наскоро ќе бидат победени
XS
SM
MD
LG