Достапни линкови

Вашингтон: САД побара од Белорусија да обезбеди фер гласање на референдумот


Соединетите Држави побара од властите на Белорусија да обезбедат фер гласање на референдумот за тоа дали актуелниот претседател Александар Лукашенко ќе може, и по трет пат, да биде избран за шеф на државата. Во соопштението на Белата Куќа се наведува дека во спротивно, Белорусија може да се соочи со поголема меѓународна изолација. Референдумот треба да се одржи на седумнаесетти идниот месец.
XS
SM
MD
LG