Достапни линкови

Јамајка: Евакуација пред ураганот Иван


Властите на Јамајка побараа од скоро половина милион луѓе кои живееат во крајбрежните региони на оваа островска земја да ги напуштат домовите пред денешното пристигнување на ураганот наречен Иван. Ураганот кој дува со брзина од двесте и четириесет километри на час, деновиве го погоди малиот карипски остров Гранада при што загинаа седумнаесет луѓе.
XS
SM
MD
LG