Достапни линкови

Турција: Продолжуваат борбите меѓу курдските бунтовници и турските безбедносни сили


На југоистокот на Турција, како што јавуваат агенциите, продолжуваат борбите меѓу турските безбедносни сили и курдските бунтовници. Овие борби започнаа пред четири дена во провинцијата Сирт и досега во нив загинале тројца турски војници и четворца курдски бунтовници.
XS
SM
MD
LG