Достапни линкови

Москва: Владата го разгледува прашањето за помош на семејствата на загинатите во Беслан


Руската влада денеска ќе го разгледа прашањето за помош на семејствата кои имаат загинати и ранети членови во заложничката криза во Беслан-Северна Осетија. Официјално загинаа 330 лица од кои половината деца, а се ранети над 700 лица. Шефот на рускиот генерал штаб Јури Балуевски изјави дека Русија го задржува правото да преземе превентивни напади врз терористички бази насекаде во светот.
XS
SM
MD
LG