Достапни линкови

Вашингтон: 1000 американски војници загинале од почетокот на инвазијата на Ирак


Од почетокот на инвазијата во Ирак пред 18 месеци, досега загинале илјада американски војници, а околу 7 илјади биле повредени, соопшти Пентагон. Од нив над 800 загинале по завршувањето на големите воени операции и соборувањето на режимот на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG