Достапни линкови

Фалуџа: Воздушни напади на американските сили


Американски авиони денеска извршиле уште еден воздушен напад врз цели во ирачкиот град Фалуџа. Според очевидци во градот имало силни експлозии. Според американски извори, во вчерашните напади биле убиени околу 100 бунтовници.
XS
SM
MD
LG