Достапни линкови

Москва: Посета на командантот на НАТО за Европа


Командантот на НАТО за Европа Џемс Џонс денеска во Москва ќе разговара со официјалните претставници на Русија за меѓусебната соработка во борбата против тероризмот. Вчера во Брисел беше одржано вонредно заседание на советот НАТО – Русија на кое остро беа осудени терористичките напади во Русија.
XS
SM
MD
LG