Достапни линкови

Москва: 10 милиони долари за лидерите на чеченските сепаратисти


Руската федерална служба за безбедност понуди околу 10 милиони долари за информација за лидерите на чеченските сепаратисти Шамил Басаев и Аслан Масхадов. Според властите во Москва, тие се одговорни за повеќе терористички акти во Русија, меѓу кои и за заложничката драма во Беслан.
XS
SM
MD
LG