Достапни линкови

Тирана: Посета на косовскиот претседател Ибрахим Ругова


Претседателот на Косово Ибрахим Ругова денеска ја започнува три-дневната посета на Тирана, каде што ќе разговара со раководството на Албанија. Како што јавуваат приштинските медиуми, една од главните теми е изградбата на патот Драч – Кукас – Морина.
XS
SM
MD
LG