Достапни линкови

Анкара: Жена извршила самоубиство подготвувајќи бомбашки напад


Една жена која подготвувала напад врз автобуска станица во југоисточна Турција извршила самоубство откако увидела дека полицијата ќе ја уапси, јавија турските медиуми. Се прецизира дека таа откако не успеала да ја активира експлозивната направа, се застрелала со пиштол.
XS
SM
MD
LG