Достапни линкови

Газа: Најмалку 14 Палестинци загинаа во напад на воен камп на ХАМАС


Најмалку четиринаесет палестинци загинале во денешниот напад на израелските сили врз еден воен камп на ХАМАС во Газа. Агенциите јавуваат дека нападот бил изведен со тенкови, хеликоптери и авиони и оти бил најжесток во изминативе четири месеци. Ова израелско злосторство нема да остане неказнето, најавил по нападот портпаролот на ХАМАС Машир ал Масри, додавајќи дека станува збор за отворена војна против Израел.
XS
SM
MD
LG