Достапни линкови

Багдад: Над 30 загинати во денешните борби


Над триесет луѓе загинале, а скоро двесте биле ранети во денешните борби во близина на ирачкиот главен град Багдад меѓу американските сили и призврзаниците на радикалниот шиитски свештеник Моктада ал Садр. Претставник на американската армија соопшти дека во овие борби биле повредени и неколкумина американски војници, но не го прецизирал нивниот број.
XS
SM
MD
LG