Достапни линкови

Њу Делхи: Примирјето во Кашмир продолжува


Министрите за надворешни работи на Индија и Пакистан по дво дневните разговори во Њу Делхи изјавија дека се согласиле да продолжи примирјето во поделениот Кашмир кое е во сила од минатата година. Индискиот министер Натвар Синг изјави дека е постигнат скромен напредок во мировните преговори, но дека Индија останува загрижена за инфилтрацијата на милитанти од Пакистан во Кашмир.
XS
SM
MD
LG