Достапни линкови

Кина: Најмалку 76 жртви во поплави


Најмалку 76 луѓе загинаа во поплавите во југо запдна Кина. Како што јави Ксинхуа, стотици луѓе се блокирани во регионите Сечуан и Чочинг поради поплавените патишта. Цели села и фарми се под вода поради што локалните власти побараа помош од авијацијата.
XS
SM
MD
LG