Достапни линкови

Ерусалим: Посета на шефот на дипломатијата на Русија Сергеј Лавров


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска во Ерусалим ќе разговара со израелски официјални лица, вклучително и премиерот Ариел Шарон за напорите за обнова на мировниот процес на Блискиот Исток. Итар Тасс јави дека ќе стане збор и за потребата од поголеми глобални анти терористички напори следствено смртоносната заложничка криза во Северна Осетија. Израелската влада соопшти дека посетата е договорена долго пред последниот бран насилства во Русија.
XS
SM
MD
LG