Достапни линкови

Западен Брег: Израел гради нова секција на безбедносните бариери


Израел започна да гради нова секција на безбедносните бариери југозападно од Хеброн на Западниот Брег. Изградбата доаѓа неколку дена по двата самоубиствени бомбашки напади во Бершеба во кои загинаа 16 лица.
XS
SM
MD
LG