Достапни линкови

Москва: Билансот на жртвите во Северна Осетија, до сега 333 лица


Според најновите податоци о дтерористичката акцисја во Северна Осетија загинале 333 лица, соопшти денеска портпаролот на претседателот на Северна Осетија Лав Џугаев, кој истакна дека изминатава ноќ во болница од здобиените повреди умреле уште три деца. Како што пренесува агенцијата Риа Новости, според извори од правосудните органи во нападот е убиен и водачот на терористичката група Мохамед Јевлојев.
XS
SM
MD
LG