Достапни линкови

Бангладеш: Две лица загинати, а десет ранети во експлозија на бомба


Две лица загинаа а 10 се ранети во денешната експлозија на бомба во серо источниот дел на Бангладеш, соопшти полицијата. Бомбата екплосирала пред кино сала во градот Силетво 9 часот и 30 минути според локално време. Овој град од месец мај годинава неколку пати го потресоа серија експлозии во кој досега најмалку се убиени 7 лица, а ранети се над 250, вклучувајќи го и високиот комесар на Велика Британија Анвара Чаудурија.
XS
SM
MD
LG