Достапни линкови

Багдад: Пронајдено телото на киднапиран државјанин на Египет


Во Ирак е пронајдено телото на државјанин на египет кој беше киднапиран минатиот месец. Телото е пронајдено во северниот дел на таа земја во градот Баџи соопшти полицијата не давајки други детали. Милитантните групи кој се противат на преодната иртачка влада често киднапираат странски државјани како дел од нивната кампања за истерување од Ирак на лицата од други земји кои соработуваат со коалициските сили предводени од Соединетите Аремикански Држави.
XS
SM
MD
LG