Достапни линкови

Басра: Експлозија на нафтоводот


Во близина на ирачкиот град Басра била подметната експлозија на нафтоводот, по што избувнал пожар, а нафтоводот е зтворен. Сеуште е затворен и ирачкиот нафтовод кон Турција поради саботажата во средата. Агенциите јавуваат и дека денеска имало борби меѓу американските сили и бунтовниците во близина на градот Мосул.
XS
SM
MD
LG