Достапни линкови

Флорида: Силен ураган, голема материјална штета


Американската држава Флорида е погодена од силе ураган, поради што на околу два ипол милиони луѓе им беше препорачано да ги напуштат своите домови. Вчера околу 200 илјади луѓе останаа без електрична енергија, а силниот ветер корнеше дрвја и причини голема материјална штета.
XS
SM
MD
LG