Достапни линкови

Њујорк: Бил Клинтон хоспитализиран поради проблеми со срцето


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон е хоспитализиран во Њујорк поради проблеми со срцето. Неговата сопруга Хилари Клинтон изјави дека во наредните денови врз нејзиниот сопруг ќе биде извршен хирушка нинтервенција бај-пас.
XS
SM
MD
LG