Достапни линкови

Њу Делхи: Разговори Индија - Пакистан


Претставници на Индија и на Пакистан започнаа разговори во Њу Делхи, во рамките на подготовките на првата министерска средба меѓу двете земји во врска со проблемот со Кашмир. Овој спор пред извесно време ги доведе двете држави до работ на војна.
XS
SM
MD
LG