Достапни линкови

Париз: Францускиот премиер оптимист за ослободувањето на двајцата новинари


Францускиот премиер Жан Пјер Рафарен изјави дека е оптимист во врска со можното ослободување на двајцата француски новинари киднапирани во Ирак. Ирачкиот преговарач и Арапаската Лига претходно соопштија дека има позитивни сигнали дека новинарите ќе бидат ослободени.
XS
SM
MD
LG