Достапни линкови

Багдад: Киднапираните француски новинари ќе бидат ослободени


Исламски милитанти во Ирак ги предале на друга ирачка сунитска група двајцата киднапирани француски новинари која соопштила дека наскоро ќе бидат ослободени. Францускиот министер за надворешни работи Мишел Барние изјави дека добил информација оти новинарите биле живи и здрави. Тие беа киднапирани пред две недели.
XS
SM
MD
LG