Достапни линкови

Ерусалим: Израел ја обвини Сирија за вмешаност во последните самоубиствени напади


Израел ја обвини Сирија дека е вмешана во двата самоубиствени напади што се случија на израелска територија неделава. Израелскиот министер за надворешни работи Силван Шалом изјави дека Сирија им дава засолниште на терористички организации и оти Израел ќе превземе акција доколку, како што рече, Сирија ја премине црвената линија.
XS
SM
MD
LG