Достапни линкови

Фалуџа: Најмалку 17 загинати во американски воздушен напад


Најмалку 17 лица загинале при американскиот воздушен напад во ирачкиот град Фалуџа, изјави еден ирачки лекар во градот. Американските сили соопштија дека цел на прецизниот напад биле две куќи во кои биле засолнети приврзаници на Ал Заркави, за кого се тврди дека е поврзан со терористичката мрежа Ал Каида.
XS
SM
MD
LG