Достапни линкови

Западен Брег: Уништен домот на еден од двајцата палестински самоубијци


Израелските сили денеска во Западниот Брег го уништиле домот на еден од двајцата палистенски самоубијци кои вчера ги изведоа нападите врз два автобуса во Израел во кои загинаа шеснаесет луѓе. Милитантната група ХАМАС соопшти дека самоубиците биле нејзини членови и оти нападите биле одговор на убиството на двајцата лидери на ХАМАС Ахмед Јасин и ал Рантиси.
XS
SM
MD
LG