Достапни линкови

Грозни: Убедливо водство на Алу Алханов на изборите


На вонредните претседателски избори во Чеченија, според очекувањата, во убедливо водство е про-московскиот кандидат Алу Алханов. Според првичните резултати, тој добил околу 74 насто од гласовите. Чеченските сепаратисти ги оценија изборите како фарса.
XS
SM
MD
LG