Достапни линкови

Багдад: Киднапирани двајца француски новинари


Ирачката милитантна група, Исламска армија, киднапирала двајца француски новинари, јави арапската телевизиска мрежа Ал Џезира. Милитантите на влада во Париз и дадоа четриесет и осум часа да ја укине забраната за носење на муслиманките велови во училиштата во Франција, или во спротивно ќе ги убијат новинарите.
XS
SM
MD
LG