Достапни линкови

Атина: Грчката полиција употребила солзавец за растерување анархисти


Грчката полиција денеска, како што јавуваат агенциите, била принудена да употреби солзавец за да ги растера десетиците анархисти кои ги злоставувале туристите во центарот на Атина. Според извештаите, младите протестанти одговориле со фрлање молотови коктели при што биле опожарени неколку дуќани. Во овој инцидент што се случи на последниот ден од Олимписките Игри, немало повредени.
XS
SM
MD
LG